Buduj zamożność – 10 wskazówek

Nasze społeczeństwo to „wspólny ekosystem”. 10 wskazówek w różny sposób przyczyni się do budowania zamożności osobistej każdego z nas. Zaproponował je Karol Skorek, aktywnie zaangażowany w działania patriotyzmu ekonomicznego. Oto one:

 

  1. Uważnie czytaj skład produktów. Dzięki temu unikniemy konserwantów, emulgatorów, barwników itd.
  2. Wybieraj ryneczki, korzystaj z nich regularnie. Zorientuj się kiedy i gdzie możesz kupować u okolicznych sprzedawców. A może wracając z pracy mijasz stragan ze świetnymi owocami, czy warzywami w dobrej cenie? Towary z ryneczków są najczęściej zdrowe i świeże.
  3. Najlepsze od… rolnika! Dzięki zakupom prosto od rolnika, pozwolisz mu pozostać niezależnym od zagranicznych sklepów handlowych.
  4. Prowadź oszczędny tryb życia. Poprzez inwestycje i przezorność budujemy potęgę narodu.
  5. Staraj się korzystać z polskich banków, szczególnie spółdzielczych. Społeczeństwa państw bogatych jak Niemcy, czy USA wspierają narodowe banki.
  6. Rób zamówienia w sklepach internetowych. Zakupy w sieci możesz robić obecnie w praktycznie każdej kategorii produktów. Przestrzeń handlu online, to miejsce, gdzie polskie przedsiębiorstwa potrafią skutecznie rywalizować z zagranicznymi „gigantami”.
  7. Dbaj o zdrowie. Wybieraj żywność nieprzetworzoną – w ten sposób zapewnisz zdrowie sobie i swojej rodzinie.
  8. Rezygnuj z zakupu produktów wielkich firmWspieraj zamiast tych pierwszych, lokalne rodzime firmy.
  9. Nie kupuj produktów zbędnych. Szczególnie, jeśli ich odpady szkodziłby środowisku.
  10. Część oszczędności przeznacz na różne formy pomocy. Nie wszyscy w społeczeństwie są zaradni. Wspieraj gotówką inicjatywy uświadamiające opinię publiczną w ważnych społecznie tematach.

 

…Na pewno przynajmniej część z nich stosujesz od dawna. Ciekaw jestem Twojego zdania na temat tych rozwiązań i czy uważasz, że warto je coraz pełniej wdrażać, oraz zachęcać innych wokół? 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *