Oszczędzam wybierając polskie, czyli jak kupiłem dobre obuwie za 34,5% ceny

We wrześniu 2018 roku kupiłem produkt jednego z ulubionych rodzimych producentów obuwia – firmy Wojas. Z zakupu jestem do tej chwili całkowicie zadowolony, mamy lipiec 2020 roku.

 

W 2013 roku zapisałem się do newslettera sklepu Wojas. Od tamtego momentu, jeśli zbliża się potrzeba zakupu obuwia, przyglądam się rabatom. Prócz rabatów obniżających kwotę zakupu (np. 10% lub 30%), sklep ma „dział” produktów przecenionych, promocji. Szczególną okazją jest rabat na już przecenione towary. Sklep internetowy oferował w momencie zakupu darmową dostawę od 100zł.

 

Zakupiłem obuwie z wyprzedaży, z rabatem na towary przecenione. Cena wyprzedaży wynosiła 129 zł.  Regularna: 299zł. Po uwzględnieniu rabatu zapłaciłem 103,2zł.

 

Czekaj na zakupy, aby zaoszczędzić

 

Bardzo często zwracamy uwagę na różne promocje, rabaty, obniżki. Decydujemy się emocjonalnie na korzystanie z promocji rabatowej, zamiast pilnować, jak i kiedy skorzystać z obniżek. Warto odwrócić sytuację.

 

Planowanie pozwoliło mi na sporą oszczędność.

 

To nie okazje mają na nas czekać, ale my na okazje.

 

Zaczynam przyglądać się kilku ofertom i próbuję wykorzystać obniżki. Taki sam „schemat” można stosować do innych zakupów online.

 

Przy okazji wzmocnij gospodarkę

 

Oczywiście skoro już przestawiasz się na zaplanowane oszczędzanie, to realizuj zakup w polskich sklepach, polskich producentów, o ile masz taką możliwość. Możesz również przyjrzeć się ofercie polskich sklepów online na stronie. Korzyści można dzięki temu wzmocnić. Pomyśl o pracownikach np. firmy Wojas. Pozostają zatrudnieni, ponieważ są zamówienia na asortyment firmy. Pracownicy biurowi, obsługa telefoniczna klienta, dział marketingu, produkcja, itd. – jeśli nie będzie sprzedaży, ich praca przestanie być dochodowa dla właścicieli. To proste. Kiedy ilość zamówień wzrośnie, możliwe, że pracodawca zatrudni kolejne osoby, lub łatwiej będzie mu wypłacić premie pracownicze.

 

Życzę Ci dobrego planowania i udanych zakupów – optymalizuj wydatki, rezygnuj z towarów zbędnych. Sklepów i produktów obcego kapitału. Takie działania krótkofalowo pozwolą Tobie na zachowanie banknotów w portfelu. Długofalowo wzmacniamy gospodarkę i wzbogacamy społeczeństwo na mnóstwo sposobów.

 

Czy jesteś przekonany(a) do jednoczesnego oszczędzania i wspierania gospodarki poprzez wybór krajowych towarów i usług? Ciekaw jestem Waszych opinii i doświadczeń 🙂 . 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *